Барвінський Олексій Дмитрович

Бланк_Барвінський


Нагороди:

hero_star

orden_lenina

orden_otech_1st

 orden_otech_1storden_pochetaorden_pocheta

 та чехословацький орден


Коротка біографія:

Навчався у 14-й Харківській спеціальній артилерійській школі, котра на початку Великої Вітчизняної війни була евакуйована до міста Актюбинська (Казахська РСР). Після її закінчення у 1942 році зарахований до лав Червоної Армії та направлений на навчання до 1-го Ленінградського артилерійського училища, яке закінчив у 1943 році.

На фронтах Другої Світової війни з березня 1943 року. Направлений на фронт на посаді начальника розвідки артилерійського дивізіону. Воював на Воронезькому, 1-му та 4-му Українському фронтах.
Здійснив видатний подвиг при форсуванні Дніпра:

В ніч на 25 вересня 1943 року він з групою радистів переправився через Дніпро у передовому загоні 838-го стрілецького полку та брав участь у бою по захопленню плацдарму біля села Гребені Кагарлицького району Київської області. Коли на світанку противник почав атаки з метою скинути бійців у Дніпро, Барвінський коректував вогонь батарей свого полку. Точний артвогонь дозволив піхоті відбити п’ять контратак на протязі тільки першого дня, ворог поніс великі втрати у людях та техніці. Коли німецький підрозділ приховано вийшов до пункту спостерігання, очолив його оборону та кулеметним вогнем знищив велику кількість солдат ворога. У критичний момент бою викликав вогонь артилерії на себе, що дозволило відбити чергову ворожу атаку.

Указом Президіума Верховної Ради СРСР від 24 грудня 1943 року лейтенанту Барвінському О.Д. присвоєно звання Героя Радянського Союзу з вручення ордена Леніна та “Золотої Зірки” (№4224).

Продовжував воювати з ворогом до Перемоги. У 1944-1945 роках звільняв Правобережну Україну, Чехословакію та Польщу. Неодноразово відзначався у боях. Так, в одному з боїв у Карпатах у вересні 1944 року він висунув гармати у передові ланцюги піхоти. Розстрілюючи в упор ворожі вогневі точки, гармати Барвінського розчистили дорогу стрілецьким підрозділам, що зайняли укріплену висоту та визволили село. В цьому бою було знищено 250 солдат та офіцерів ворога, знищена ворожа батарея та декілька кулеметних точок.

Учасник Параду Перемоги у Москві 24 червня 1945 року.

У 1946 році капітан Барвінський звільнений у запас. З 1956 року – Перший секретар Кременчуцького міськкому КП УРСР. Дуже багато зробив для житлового будівництва та культурного зросту міста. При ньому у Кременчуці було побудовано багатоповерхові будівлі, Прибережний парк, дніпровські набережні. З 1963 року – директор середньої школи № 20 (у травні 2010 року на будівлі школи на честь Героя встановлено меморіальну дошку).

Помер 14 липня 1999 року. Похований у місті Ялта на військовому цвинтарі.sourceДжерела інформації:

Теги: . Закладка Постійне посилання.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.

  • Хостинг