Горобець Степан Христофорович

Бланк_Горобець


Нагороди:

hero_star

orden_leninaorden_kr_znameni


Коротка біографія:

Навчався у рідному селі, працював машиністом газодувної турбіни на азотно-туковому заводі у місті Дніпродзержинськ Дніпропетровської області.

У боях Другої Світової війни з вересня 1941 року.

Командир танка Т-34-57 з бортовим номером “3” старший сержант Степан Горобець у оборонних боях за місто Калінін (нині Твер) 17 жовтня 1941 року провів із заходу на схід свій танк через зайняте супротивником місто, знищуючи його живу силу та техніку. Один PzKpfw III був знищений тараном, також декілька знищених мотоциклів, протитанкових гармат та біля 20 автомашин.

Екіпаж:

механік-водій – ст.сержант Литовченко Ф.І.

баштовий – сержант Коломієць Г.І.

стрілок-радист – рядовий Пастушин І.І.

У наступі 8 лютого 1942 року біля села Петеліно (Ржевського району, Калінінської області), діючи у бойових порядках стрілецьких підрозділів, екіпаж танка “Т-34-57” молодшого лейтенанта Горобця знищив 3 гармати, більше 20 кулеметних точок та 12 мінометів ворога. В цьому бою відважний офіцер-танкіст пав смертю хоробрих.

На бойовому рахунку екіпажа С.Х.Горобця – 7 підбитих та знищених танків супротивника.

Указом Президіума Верховної Ради СРСР від 5 травня 1942 року молодшому лейтенанту Горобцю Степану Христофоровичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Похований у селі Братково Старицького району Калінінської (Тверської) області.

На будівлі цеху виробничого об’єднання “Азот” у Дніпродзержинську встановлено меморіальну дошку на честь Героя. Його ім’ям також названа вулиця Дніпродзержинська.sourceДжерела інформації:

Теги: . Закладка Постійне посилання.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано.

  • Хостинг