Дидишко Олександр Іванович

Бланк_Дидишко


Нагороди:

hero_star

orden_lenina

orden_aleks_nevs

orden_otech_1st

orden_kr_zvezdi

medal_leningrad


Коротка біографія:

Закінчивши 7 класів, працював ковалем. У 1933 році закінчив Одеське артилерійське училище.

Учасник Зимової війни 1939-40 років. Командир дивізіону 301-го гаубичного артилерійського полку (7-я армія, Північно-Західний фронт) капітан Олександр Дидишко в боях на виборзькому напрямку (Карельський перешийок) з грудня 1939 року по лютий 1940 вміло керував діями довіреного йому артилерійського дивізіону, в результаті чого було знищено 5 батарей супротивника, висаджено кілька ДОТів і ДЗОТів.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 квітня 1940 року капітану Дидишко Олександру Івановичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 479). 

Учасник Великої Вітчизняної війни з червня 1941 року. Брав участь в обороні Москви, звільненні Калінінської, Смоленської та Вітебської областей. Командир 43-го Демидівського гарматного артилерійського полку полковник Дидишко О.І. не раз відзначався в боях. Відважний офіцер загинув смертю хоробрих 5 лютого 1944 в бою за місто Городок Вітебської області Білорусі. Похований в цьому ж місті.sourceДжерела інформації:

Tagged . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг