Калініченко Григорій Мартинович

Бланк_Калініченко


Нагороди:

hero_star orden_lenina


Коротка біографія:

У 1914-1917 роках навчався в міністерському початковому училищі в селі Куколівка. Після смерті батька разом з родиною переїхав у село Попельнасте. Наймитував. У 1925-1928 роках проходив дійсну службу в Червоній Армії. Після демобілізації працював у портовій воєнізованій охороні в місті Баку (Азербайджан), потім підручним слюсаря на авторемонтному заводі. З 1931 року – на машинобудівному комбінаті, пізніше – слюсарем на Бакинському шкіряному заводі. З мандатом ЦК Компартії Азербайджану виїжджав на села виконувати завдання по мобілізації коштів для індустріалізації країни.

На фронтах Другої Світової війни з липня 1942 року. Воював на Брянському та Центральному фронтах. Брав участь у боях на Єлецькому і Малоархангельскому напрямках, Курській битві, Чернігівсько-Прип’ятській операції. Закінчив курси перепідготовки командного складу у 1943 році. Відзначився в боях по звільненню України.

30 серпня 1943 року в бою за село Марчихина Буда (Ямпільський район Сумської області) командир роти 4-го гвардійського стрілецького полку гвардії лейтенант Калініченко був поранений, але залишився в строю до остаточного виконання поставленого завдання. 14 вересня того ж року рота Калініченко відбила ворожі атаки і оволоділа селом Євлашівка (нині село Красносільське Борзнянського району Чернігівської області). Надалі рота, діючи на чолі полку, першою вийшла до Дніпра, а 22 вересня – до р.Прип’яті. Успішно переправившись на правий берег річки, вона 25 вересня вступили в бій за великий укріплений пункт супротивника – село Оташів (Чорнобильський район Київської області). Гвардії лейтенант Калініченко при цьому був поранений, але поля бою не залишив. Рота вибила супротивника з села, знищивши близько 50 гітлерівців. 30 вересня Г.М. Калініченко в бою за розширення плацдарму загинув.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 жовтня 1943 року гвардії лейтенанту Калініченко Григорію Мартиновичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 

Похований у селі Оташів (нині, після аварії на Чорнобильській АЕС, не житлове). У Чорнобилі встановлено меморіальну дошку.sourceДжерела інформації:

Tagged . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг