Нестеренко Микола Дементійович

Бланк_Нестеренко


Нагороди:

ordenа_slavіorden_otech_1st orden_otech_2st


Коротка біографія:

Закінчив 7 класів у 1935 році. Був робочим радгоспу. 10 жовтня 1939 року призваний до лав Червоної Армії. У боях Другої Світової війни з липня 1941 року. Дорогами війни пройшов командиром відділення окремої гвардійської розвідроти.

В ніч на 21 червня 1944 року (2-й Український фронт) в районі висоти 192,0 в 2,5 км південно-західніше села Єрбічені (біля м.Яси, Румунія), діючи у розвідці, увірвався до ворожого бліндажу, гранатами та автоматним вогнем знищив до 10 солдат. Захопивши полоненого та кулемет, без втрат повернувся до штабу дивізії.

Діючи старшим групи підтримки, в ніч на 1 вересня 1944 року (1-й Український фронт) в районі колонії Бялобоже (Польща) наблизившись впритул до супротивника раптово напав. Автоматним вогнем та гранатами було знищено кулемет, троє гітлерівців. Своїми рішучими та сміливими діями допоміг розвідгрупі взяти полоненого.

Сандомирський плацдарм. В ніч на 22 жовтня 1944 року в 1 км південно-західніше с.Хапоча (Польща), діючи із розвігрупою під вогнем супротивника, на підручних засобах переправився через р.Чарна, пересік мінне поле та потай проник до ворожого бліндажу, який було знищено разом з його гарнізоном. Полонив німецького офіцера та доставив його до штабу дивізії. Полонений повідом цінні відомості про розташування військ.

За описані подвиги був нагороджений орденами Слави трьох ступенів. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року гвардії старший сержант Нестеренко Микола Дементійович був нагороджений орденом Слави І-го ступеню і відповідно став повним кавалером ордена Слави.

У 1946 демобілізований. Жив у с.Ульянівка Олександрійського району. Працював бригадиром у радгоспі.

Помер 10 вересня 1996 року.sourceДжерела інформації:

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг