Очеретько Іван Данилович

Бланк_Очеретько


Нагороди:

hero_star

orden_lenina orden_otech_1st orden_kr_zvezdi

 


Коротка біографія:

Закінчив 6 класів у 1922 році. Працював бригадиром, потім заступником голови колгоспу «Зоря комунізму» Олександрійського району. У серпні-вересні 1941 року в складі 9-ї армії Південного фронту брав участь у боях на Каховському плацдармі, був поранений. Після лікування направлений на курси молодших лейтенантів. З жовтня 1942 року знову на фронті. Командував взводом, ротою 615-го стрілецького полку 167-ї стрілецької дивізії. У січні 1943 року в складі 38-ї армії Воронезького фронту брав участь у Воронезько-Касторненській операції.

За вмілі дії та особисту відвагу І.Д.Очеретько був нагороджений орденом Червоної Зірки. Надалі в ході Харківської наступальної та оборонної операцій, Курської битви брав участь у боях на північний схід від міста Суми (Україна). З переходом радянських військ у наступ в серпні 1943 року, звільняв Лівобережну Україну. Особливо відзначився при форсуванні Дніпра. У ніч на 26 вересня 1943 рота старшого лейтенанта Очеретько під сильним рушнично-кулеметним та мінометним вогнем в числі перших подолала Дніпро і вступила в бій за острів біля села Вишгород (нині місто Київської області). Знищивши близько 50 гітлерівців і відбивши дві контратаки, рота очистила острів від супротивника, що дозволило провести накопичення військ для подальшого штурму. 29 вересня І.Д.Очеретько на чолі свого підрозділу під прикриттям артилерії переправився на правий берег і захопив плацдарм. У боях за його утримання рота відбила 11 ворожих контратак і знищила до 150 солдатів і офіцерів ворога, забезпечивши тим самим форсування ріки іншими підрозділами полку. Під час шостої контратаки Очеретько був поранений, але не залишив поля бою, продовжуючи керувати підлеглими. При відбитті одинадцятої контратаки отримав друге важке поранення і був евакуйований до шпиталю.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 жовтня 1943 року, старшому лейтенанту Очеретько Івану Даниловичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

В подальшому він звільняв Західну Україну, Польщу, Чехословаччину в ході Львівсько-Сандомирської, Східно-Карпатської, Західно-Карпатської, Моравсько-Остравської і Празької операцій.

З 1948 року старший лейтенант І.Д.Очеретько – в запасі. Працював у рідному селі головою колгоспу. Потім переїхав до міста Олександрія. Працював на відповідальних посадах в Олександрійському райкомі партії, очолював шляховий відділ Олександрійського райвиконкому.

Помер 1 лютого 1989 року.sourceДжерела інформації:

Tagged . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг