Захарченко Михайло Дмитрович

Бланк_Захарченко


Нагороди:

hero_star orden_lenina orden_kr_znameniorden_aleks_nevs orden_otech_1st orden_kr_zvezdiorden_kr_zvezdiorden_kr_zvezdi

 


Коротка біографія:

Народився у селі Червоно-Венедиктівка (зараз село Ялинівка). Після навчання в середній школі закінчив сільськогосподарську профшколу. У 1928 році призваний до лав Червоної Армії. У 1930 році закінчив Качинську військову авіаційну школу льотчиків. Служив у частинах ВПС.

У боях Другої Світової війни з червня 1941 року, почавши війну командиром авіаційної ескадрильї і закінчивши командиром штурмового авіаполку. Воював на різних фронтах у складі 17-ї, 14-ї та 15-ї повітряних армій. На рахунку полку, під його командуванням, більше 5300 бойових вильотів, при цьому було знищено і виведено з ладу 91 літак, багато танків, гармат та іншої бойової техніки і живої сили противника.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18 серпня 1945 року за вміле командування полком, героїзм і відвагу, виявлені при виконанні бойових завдань підполковнику Михайлу Дмитровичу Захарченко присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка” (№ 8644).

У 1951 році закінчив Військово-повітряну академію. З 31 травня 1954 року — генерал-майор авіації. Командував авіачастиною, був начальником авіаційного училища, працював інженером на заводі, будучи у відставці, у Краснодарському крайкомі ДТСААФ, старшим інженером у Мінмонтажспецбуді УРСР у Києві.

Помер 24 квітня 1983 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі.sourceДжерела інформації:

Tagged . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг