Троїцька гімназійна церква

Німецький офіцер позує на фоні Троїцької гімназійної церкви.

Світлина цінна тим, що крім, вже давно не існуючої, церкви являє нам ще й шматок такого ж кварталу – зараз замість архітектури тут одна з клумб Європейської площі перед будівлею міської ради.

З одного боку даній релігійній споруді “пощастило” найбільше – вона і проіснувала довше за всі інші храми міста, що були знесені у період 1934-1937 рр., і встигла ще раз попрацювати за своїм прямим призначенням.

З іншого ж боку – долю церков за совєтів, думаю, можна не нагадувати… Скільки і чого тут розташовувалось знайти не вдалося, але з “Адресної книги домобудівель м.Олександрії” дізнаємося, що на початок 40-х років це було одне з приміщень школи комбайнерів. За німецької окупації служба в церкві була відновлена. Післявоєнний час – знов таки біла сторінка.

Знесено будівлю, як і практично весь квартал, було вже у 1970-х роках. Власне і уникнула вона участі своїх одноплемінниць у 30-ті роки скоріше за все через те, що розташована серед житлового сектору, а не окремо стоячою спорудою. Робити дірку в суцільному строю будівель практично в центрі міста напевно не схотіли, та й архітектурно споруда мало схожа на релігійний об’єкт. А от в 70-ті проблему вирішили кардинально… 

Ну і декілька фото – до і після, для ширшої картини:


Закладка Постійне посилання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

  • Хостинг