Знайоме перехрестя

Вашій увазі – невеличка колекція рідкісних та, свого роду, унікальних світлин всім знайомого перехрестя вулиці Першотравневої та проспекту Соборного – “перехрестя РАЦС”.

 

Власне, особливо описувати нема що… Перші три світлини зроблені від теперішнього будинку РАЦС, на задньому плані, відповідно, казначейтво (в сучасності, до недавнього часу, “Промінвестбанк”).

Четверта світлина давно “гуляє” просторами мережі і, до певного часу, була предметом сперечань. В книзі Ф. де Ланнуа “Немецкие танки на Украине. 1941 год” світлина позиціонувалась як м.Кремечук, імовірно через вказівник 9-ї танкової дивізії Вермахту. Потім були суперечки з приводу, яке саме це перехрестя в Олександрії… Зараз, думаю, все зрозуміло. На місці вояка з мішком на плечах та мотоцикліста стояв фотограф попередніх трьох світлин.

П’ята світлина демонструє вказівники з четвертої світлини (біля них стоїть німецький вояк), тільки спереду, якщо їхати від пл.Покровської.

На табличках можна знайти досить “знайомі” написи. Зокрема напрямки: Кременчук, Павлиш, Саксагань, Новий Стародуб, Кіровоград або Кірово, Нова Прага, Ворошилівка, Куколівка, Щаслива; установи – лазарети (Kriegslazarett, Feldlazarett), місцева комендатура (Ortskommandantur), польова пошта (Feldpostamt), служба громадського харчування (Verpflegungsamt). Більшість вказівників – до штабів чи розташувань військових підрозділів. Характерно, що більшість з них транспортні, тобто забезпечення.

 

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг