Справа СС-унтерштурмфюрера Тойбнера

VI.
При визначенні міри покарання вирішальне значення мають наступні міркування:

Слід виходити з того, що обвинувачений з самого початку діяв не з поглядів садизму, а з щирої ненависті до євреїв. При цьому він, звичайно, дозволив собі вдатися до жорстокостей, які є наслідком серйозних вад його натури, внутрішнього здичавіння. Пом’якшуючою обставиною є те, що обвинувачений не отримав справжньої військової підготовки і внаслідок цього виявився не настільки компетентним як командир. На цій підставі обвинувачений не розглядається як гідний смерті, однак повинен бути суворо покараний ув’язненням у каторжній в’язниці. За здичавіння ремонтного взводу і його власну поведінку в Олександрії обвинувачений несе повну відповідальність. За ці важкі порушення свого офіцерського обов’язку Вищий суд СС і поліції виносить обвинуваченому вирок згідно §5а особливого військового положення (KSSVO) до 5 років ув’язнення в каторжній в’язниці.

Заборонені зйомки позбавлених смаку і безсоромних фотографій також не можуть бути розцінені як дрібниця. Вони є вираженням не нормального (minderwertig) характеру. Характерним в цьому сенсі є те, що обвинуваченому особливу радість приносила світлина, на якій можна було бачити напівроздягнену єврейку. Як вже було сказано, тут мова йде про особливо тяжкий випадок непокори. На щастя, ці фотографії стали відомі лише вузькому колу осіб, проте надзвичайна небезпека, створена їх зйомкою і поширенням, не може бути залишена без наслідків. Обтяжуючою обставиною є те, що обвинувачений надав брехливі свідчення, намагаючись зменшити свою провину. Вищий суд СС і поліції вважає, що необхідним покаранням за непокору є 3 роки ув’язнення в каторжній в’язниці.

Також вбивство командира української поліції Шамрая (достатнім покаранням за це суд вважає 2 роки каторжної в’язниці), підбурювання власної дружини до аборту (достатнім покаранням за це суд вважає 6 місяців тюремного ув’язнення).

Вищий суд СС і поліції виносить обвинуваченому вирок до 10 років каторжної в’язниці в сукупності. Тим самим обвинувачений автоматично виключається з СС і оголошується негідним військової служби. Поведінка обвинуваченого надзвичайно негідна чесного [буквально: люблячого честь] і порядного німця. Тому, згідно з § 32 імперського кримінального кодексу, його засуджують додатково до 10 років втрати честі.

VII.
Ще в ході судового розгляду обвинувачений намагався виправдати свою поведінку, вдаючись до брехні, тому попереднє ув’язнення не буде зараховано йому в строк покарання.

***

1 червня 1943 року суд припинив справу проти інших чотирьох обвинувачених:
Проти СС-унтершарфюрера Мюллера, який відзначився тим, що виривав дітей з рук матерів і, тримаючи у висячому положенні, стріляв в них.
Проти СС-штурммана Ернста Фріча, який робив фотографії розстрілів, незважаючи на те, що знав про заборону це робити.
Проти СС-штурммана Карла Акерманна, що бив євреїв під час розстрілів лопатою.
Проти СС-штурммана Рудольфа Вюстгольца, який застрелив Шамрая.
На думку суду, вони всього лише виконували накази Тойбнера.


Документи процесу частково опубліковані в книзі:

Ernst Klee / Willi Dressen / Volker Riess. «Schoene Zeiten»: Judenmord aus der Sicht der Taeter und Gaffer.
Frankfurt am Main, 1988. S. 184-192.

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг