Меморіал в с.Світлопілля

В Олександрійському районі – на повороті до села Світлопілля з Кіровоградської траси – встановили меморіал учасникам Другої Світової війни. Він включає центральну плиту, по обидві сторони якої розташовані кам’яні стенди з прізвищами.77fe87898d60

У списку загиблих – 639 осіб. Це бійці 10-ї, 11-ї та 12-ї бригад 5-го Гвардійського механізованого Зимовницького корпусу. У цьому місці вони протистояли натиску німецьких військ з 26 по 29 жовтня 1943 року, проте бій закінчився повним знищенням радянських бійців, їх порубали “в м’ясо”.

До останнього часу захисники вважалися зниклими безвісти. Після страшного бою, селяни поховали фрагменти тіл без ідентифікації й обліку. І тільки в 2013 році, завдяки пошуковій роботі голови ради ветеранів Олександрійського району Олександра Голуба, герої повернулися з небуття.

Увічнити пам’ять визволителів стало можливим завдяки підтримці Новопразької селищної ради, депутати якої відшукали на пам’ятник 46 тис.грн. Щоб облаштувати комплекс, місцеві підприємства та жителі допомагали технікою, знищували зарості, вивозили сміття. Байдужих не було.

В майбутньому планується зробити доріжки та висадити сквер. Офіційне відкриття меморіалу намічено на середу, 22 жовтня, в 11:00 годин. Дата вибрана напередодні 71-ї річниці загибелі солдатів.

Читайте також: Таємниця братської могили № 100


Джерело: “Моя Александрия”

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг