Останки червоноармійця з Олександрійщини

Поблизу села Бірки Дубенського району, що у Рівненській області, знайдено останки бійця з Олександрійщини – про це повідомили журналісти “UA:Рівне”. Двоє місцевих жителів, брати Володимир та Михайло Балановичі вже десятий рік з власної ініціативи займаються досить незвичайною, але почесною  діяльністю – пошуком останків невідомих бійців Першої та Другої світових воєн. Чоловіки вважають це своїм громадянським обов’язком.

Саме напередодні Дня Перемоги  вони виявили посеред зораного цієї весни поля останки двох солдатів початку Другої світової (на це вказують речі, які були серед людських кісток). Серед речей одного з них знайшовся і так званий “смертник” – капсула з даними про солдата. На жаль, папірець, вкладений у капсулу, після майже восьми десятиліть перебування в землі зберігся не повністю і пошуковці змогли лише прочитати, що капсула належала бійцю з Олександрійського району Кіровоградської області, ім’я та прізвище ж його поки що невідомі.

Як годиться за законом, шукачі-волонтери відразу ж повідомили про знахідку місцеву поліцію, а та, у свою чергу, відкрила кримінальне провадження і направила людські останки та речі на експертизу. Як тільки підтвердиться, що вони  – справді часів Другої світової війни, провадження буде закрите, останки передадуть територіальній громаді,  де вони знайдені,  або громадській організації «Пам’ять», яка здійснить поховання.

Брати Балановичі (чий прадід,  до речі, також зник безвісти на фронтах ІІ світової), як досвідчені пошуковці ГО «Пам`ять», вважають, що ці два бійці, скоріш за все, загинули влітку 1941 року та так і не були поховані, їхні тіла просто присипало землею на полі битви – про це свідчать залишки солдатських речей, які залишилися при них: каски, частини протигаза, лопати тощо.

А історики підтверджують, що саме на території Дубенського району, як і на двох сусідніх на Рівненщині, точилися запеклі бої у червні 41-го. У тому числі – одна з грандіозних танкових битв початкового періоду війни, де з обох сторін були задіяні понад дві з половиною тисячі танків, артилерія та великі сили піхоти. Втрати Червоної армії у тій битві достеменно невідомі і зараз, але напевне вони були страшними: боєприпаси і кістки непохованих тоді солдатів місцеві жителі у навколишніх лісах і полях знаходять що не рік і досі.

І залишається сподіватися, що експертам вдасться-таки встановити прізвище ще одного захисника Батьківщини – нашого земляка з Олександрійщини, а його родичі, можливо, отримають остаточну звістку про долю близької їм людини. Долю, яка ще залишається  для них невідомою ось вже майже 77 років…


Джерело: Голос громади

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг