Останньому визволителю Олександрії – 90 років

Сьогодні, 15 травня, учаснику війни, останньому з живих визволителів міста, Почесному громадянину Олександрії Лідії Томіліній – 90.

Її називають невтомною оптимісткою, жінкою без віку. Лідія Марківна чудово виглядає, привітна, зустрічається з молоддю, вишиває, гуляє.

О 10 ранку Томіліна бере участь в конкурсі в ДК “Світлопільський”, – вона співає в хорі ветеранів, а потім збирається до дочки в мікрорайон Прохолодний відзначати ювілей.

За словами ветерана, за столом зберуться діти, онуки і правнуки з Дніпропетровська, Харкова, Сміли, Миколаєва – двадцять чоловік. А в понеділок іменинниця чекає привітання від родичів на телеканалі КТМ.n2drpbsrs2hapy6q05sz4fsfp

У роки війни 16-річну Ліду взяли санітаркою в 788-й полк 214-ї стрілецької дивізії, з яким дівчина пройшла пів-Європи. Брала участь у визволенні Кіровоградщини – Куцеволівки, Дівочого Поля, Недогарок, Косівки, Знам’янки, Кіровограда, Олександрії. Війну закінчила в Празі. У травні 45-го їй виповнилося 19. Незабаром дівчина вийшла заміж і народила першу дитину – доньку. Нагороджена орденом Вітчизняної війни II ступеня.

Томіліна 30 років віддала дитячому садку №16, була одним з організаторів цього навчального закладу санаторного типу. Разом з чоловіком виховала трьох дочок. Зараз у неї п’ять онуків і шість правнуків.

На питання, про що вона мріє в свої дев’яносто, ювіляр відповіла: про мир і дружбу, щоб не було війни на сході.


Джерело: “Моя Александрия”

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг