Перепоховали останки чотирьох бійців 111-ї гв.СД

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

24 вересня біля військового меморіалу в селищі Приютівка відбулося перепоховання останків чотирьох бійців Червоної Армії 2-го стрілецького батальйону та роти ПТР 468-го стрілецького полку 111-ї гвардійської стрілецької дивізії, які вели жорстокий бій з 29 листопада по 1 грудня 1943 року неподалік селища на підступах до міста Олександрії та загинули на висоті 154.6.

Вшанувати пам’ять загиблих прибули перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Коренюк, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяна Павук, голова ради районної організації ветеранів України Олександр Голуб, секретар Приютівської селищної ради Вікторія Лисенко, військовий комісар Сергій Сидоренко, представники райдержадміністрації, громадських організацій, навчальних закладів і трудових колективів селища та ветерани війни.

Перепоховання проходило за участі отця Євгенія з Приютівської церкви Святого Георгія Побєдоносця, який відправив панахиду над останками загиблих воїнів.

Опісля до присутніх звернувся перший заступник голови РДА С. Коренюк. У своїй промові він наголосив: «На превеликий жаль, ми не знаємо прізвищ цих бійців, але той героїчний подвиг, який вони здійснили у роки Великої Вітчизняної війни, назавжди залишиться в нашій пам’яті та серцях. Ми повинні бути гідними нащадками цих людей і примножувати їхні здобутки».

Голова ради районної організації ветеранів України Олександр Голуб розповів, що ще у березні комунальним підприємством «Олександрія-водоканал» проводилися земляні роботи на насосній станції, розташованій неподалік Приютівки. Саме тоді робітники знайшли останки бійця. Представниками ради районної організації ветеранів України на тому ж місці було проведено пошукові роботи та неподалік знайдено останки ще трьох солдатів. За рештками зброї та іншим військовим приладдям було встановлено, що вони належать бійцям Червоної Армії.

Олександр Голуб подякував керівництву районної державної адміністрації та представникам селищної ради, керівництву водоканалу та отцю Євгенію за небайдужість та повагу до наших дідів та прадідів, які полягли в запеклих боях за визволення нашого рідного краю. Він підкреслив важливість заходу, зазначивши, що такі мітинги є демонстрацією зв’язку поколінь та вічної пам’яті про героїв Другої Світової війни. Пошуковці й надалі докладатимуть зусиль, щоб знаходити невідомі або невраховані могили і проводитимуть обряд поховання згідно військових та християнських традицій.

У момент перезахоронення на честь героїв пролунав салют під музичний супровід військового оркестру Олександрійського авіаційного гарнізону. Потім присутні поклали на могилу вінки та квіти.Джерело: http://alex.gov.ua

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг