Події 70-річної давнини знову нагадали про себе

72509562На початку березня працівники водопровідної насосної станції «Олександрія» ОКВП «Дніпро-Кіровоград», яка розташована на землях Приютівської селищної ради, на території станції проводили земляні роботи і на початку траншеї наткнулися на останки людини та рештки військового спорядження. Про це стало відомо голові районної державної адміністрації Віталію Миколайовичу Згамі. На місце події виїхали працівники мобілізаційного підрозділу райдержадміністрації Олександр Голуб та Андрій Губін для встановлення усіх обставин події. А через деякий час на місці працювали члени пошукового загону «Патріот» на чолі з Володимиром Трушем.

33608590Після обстеження території та пересівання піднятого екскаватором ґрунту були виявлено останки людини, військового спорядження, стріляних гільз, саморобний кисет та інші рештки. Присутні одноголосно констатували, що знайдені останки належать одному із бійців 111 стрілецької дивізії, яка 29-30 листопада та 1 грудня 1943 року вела жорстокі бої на цьому місці. Ось документ про історичну подію мовою оригіналу:

«Начальнику кадров 33 гв.СК
Объяснительная записка о 184 без вести пропавших в 468 СП (стрелковом полку) 1 СБ и роте ПТР.
30.11.43 года 468 СП была поставлена задача овладеть высотой 154.6. На выполнение этой задачи были направлены бойцы и офицеры 1 СБ и взвода роты ПТР. 1 СБ высотой овладел, но был контратакован противником, связь оборвалась. Старший адъютант 1 СБ л-т Сапожников последний раз сообщил, что их окружает противник и требовал огонь на себя. После этого сообщения связи с ним больше не было.
По освобождению высоты 2.12.43 года были приняты меры к розыску. Осмотрена вся высота. Найденные трупы опознаны, а часть трупов опознать не возможно, т.к. были противником сожжены, раздавлены танками, исколоты ножами и лица иссечены лопатами.
В результате чего остались не выясненными 184 человека. …
Начальник штаба 468 сп гв. майор Аганжаев»

Архив МО РФ, дело 71 опись 1, гор. Подольск

Також 106 бійців та командирів 399 стрілецького полку залишились на висоті безіменними за аналогічних обставин.
Як тільки погода дасть можливість, решта території буде обстежена на предмет пошуку інших останків солдат.
За дорученням голови районної державної адміністрації Віталія Згами виявлені останки будуть поховані в одній із братських могил, у яких поховані воїні 111 стрілецької Олександрійської ордена Богдана Хмельницького дивізії – визволителі Олександрійського району та міста Олександрії.


Джерело: Газета “Сільський вісник”

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг