Річниця звільнення міста від нацистських окупантів

5-6 грудня в місті відбулися мітинги присвячені 74-й річниці звільнення міста від нацистських окупантів та вшанування пам’яті загиблих бійців.

У мікрорайоні Перемога заходи відбулись 5 грудня. Традиційний мітинг пройшов біля братської могили, зібравши чимало місцевих мешканців, серед яких були ветерани-визволителі Лідія Томіліна та Ілля Шевченко, представники міської влади, школярі та навіть найменші жителі мікрорайону. На захід також завітав і волонтер Корпусу мира Вівек Атлурі.

Своїми спогадами тих далеких трагічних років поділилися Лідія Томіліна та Ілля Шевченко, після чого хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять загиблих у роки війни.

Після офіційних урочистостей, ветеранів запросили до кафе, де їх привітали депутати Олександрійської міської ради, побажавши присутнім довгих років життя, міцного здоров’я та подякувавши за їх подвиг.

Ще один мітинг відбувся 6 грудня о 10:00 біля Братської могили по вулиці Діброви. 

Для ветеранів традиційно підготували стільці, але цього разу їх було лише двоє. Приїхав з мікрорайону Перемога 94-річний Ілля Шевченко і прийшла з невеликим запізненням визволитель міста – 91-річна Лідія Томіліна.

Захід пройшов традиційно. Виступили міський голова, Томіліна та єпископ Боголеп. Після цього оголосили хвилину мовчання з триразовими автоматними залпами, відбулося покладання квітів.

Сьогодні в Олександрії живе один визволитель міста – Лідія Томіліна і четверо підпільників, які діяли на території під час німецької окупації: Микола Бойко, Лідія Куженко, Іван Крутько, Марія Роєнко.Джерело: “Голос Громади”, “Моя Александрия”

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг