Зниклі безвісти бійці. Повернення

Останки 44-х радянських воїнів підняті із землі в районі села Млинок Онуфріївського району 29 червня. Про це розповів керівник олександрійського пошукового загону “Патріот” Володимир Труш. Знайдені останки пролежали в землі 70 років.
72709007 80743001

За словами Труша, лежак виявлений ранньою весною цього року, про що пошуковці поінформували місцеву та обласну влади. Після оформлення необхідних документів 29 червня поховання було розкрите.

– Піднято кістки 44-х бійців, але нічого певного немає, всі вони безіменні. Так звані смертельні капсули відсутні, – каже Володимир.

У тому, що знайдені останки є останками бійців радянської армії, копачі не сумніваються.34877552

– Всі супутні предмети радянського зразка – це ложки, казанки, а також фрагменти обмундирування, шинелей і ременів. Тут не промажеш, – упевнений Труш.

Вважається, що бійці загинули в жовтні 1943 року в боях на Східному Валу, де німці тримали оборону проти радянських військ, що проривалися через Дніпро з боку Кременчука. Останки передані на зберігання до сільської ради. У жовтні цього року, в День визволення села Млинок, безіменних бійців урочисто перепоховають у сільську Братську могилу. Деякі зі знайдених речей будуть передані в музеї, а деякі поховають з бійцями.

На рахунку олександрійського пошукового загону “Патріот” це не перше виявлення безіменних могил. У 2007 році знайдені і перепоховані останки 20 бійців у с. Звенигородці. У 2009 – 47 бійців у районі сіл Зибкове і Дівоче Поле. У 2011 – п’ять бійців в с.Червоній Кам’янці та десять у с.Ізмайлівка.


Джерело: “Моя Александрия”

Tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Зниклі безвісти бійці. Повернення

  1. Евгений says:

    Поисковый отряд “Патриот” больше похож на мародеров… Как можно так “поднимать” бойцов??? Их же разделять нужно, а не сваливать в кучу… 🙁

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  • Хостинг